ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖ ПрАТ "АТОМСЕРВІС"

Оператор системи розподілу

Інформаційно-консультаційний центр,  тел. 05136-5-5071,  e-mail: callcentre@dpem.mk.ua  Надати покази лічильників  тел. 05136-5-9237, 050-490-6284, 050-446-7617

ДПЕМ ПрАТ "Атомсервіс", м.Південноукраїнськ, вул.Паркова, 2
  e-mail: office@info.dpem.mk.ua   тел. 05136-5-6468


reestr2 reestr Реєстр постачальників uo2 reestr Уповноважена особа, та програма відповідності off reestr Перерви електропостачання off reestr Погодинні відключення (ГПВ),чому і як це працює info2 info Інформаційно- консультаційний центр gis2 gis Геодезична інформаційна система tarif2 tarif Тарифи на послуги з розподілу електроенергії kabinet2 kabinet Кабінет споживача. Надання показів лічильників zvern2 zvern Запитання, звернення, скарги treaties2 treaties Укладання договорів in2 in Приєднання до мереж in2 in Додаткові роботи, послуги
Надати покази лічильників За телефонами:
(050) 490-62-84, (050) 446-76-17, 5-92-37
Особистий кабінет споживача
Viber-бот
Telegram-бот
Особливості встанновлення (підключення) генеруючих установок споживача у власних електричних мережах

Споживач має право встановити генеруючі установки на напрузі приєднання власних струмоприймачів, що не перевищує 20 кВ:

1) з можливістю відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР – генеруючі установки, встановлена потужність яких не перевищує величину, визначену законом;

2) без можливості відпуску електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР.

Величина встановленої потужності генеруючих установок з можливістю відпуску електричної енергії, виробленої такими генеруючими установками, в електричну мережу ОСП, ОСР та їх користувачів, ОМСР у точці розподілу не може перевищувати потужність, дозволену до споживання за договором про надання послуг з розподілу електричної енергії, у цій точці розподілу.

Встановлення та приєднання (підключення) генеруючої установки споживачем повинно здійснюватися у внутрішніх електричних мережах споживача після межі балансової належності електроустановок та експлуатаційної відповідальності сторін.

Приєднання (підключення) генеруючої установки споживачем у власних електричних мережах здійснюється без отримання/надання послуги з приєднання.

Для приєднання (підключення) генеруючої установки споживач (власник генеруючої установки) забезпечує виконання технічних вимог:

Технічні вимоги для встановлення генеруючої установки споживачем (у разі встановлення генеруючої установки без можливості видачі електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ДПЕМ ПрАТ "Атомсервіс")
Технічні вимоги для встановлення генеруючої установки споживачем (у разі встановлення генеруючої установки з можливістю видачі електричної енергії, виробленої такою генеруючою установкою, в електричну мережу ДПЕМ ПрАТ "Атомсервіс"):
1. Улаштування технічних засобів (смартметр, обмежувач генерації тощо) та/або проведення відповідного налаштування протиаварійної автоматики для недопущення видачі в електричну мережу ДПЕМ ПрАТ "Атомсервіс" електричної енергії, виробленої генеруючою установкою - передбачити використання технічних засобів (апаратів, пристроїв), що відповідають вимогам ПУЕ.
1. Улаштування технічних засобів для унеможливлення подачі напруги в електричну мережу ДПЕМ ПрАТ "Атомсервіс" у разі відсутності в ній напруги- передбачити використання технічних засобів (апаратів, пристроїв), що відповідають вимогам ПУЕ.
2. Забезпечення місць для опломбування встановлених на виконання технічних вимог засобів захисту, блокувань, захисної автоматики, контролю.
2. Улаштування технічних засобів для недопущення видачі в електричну мережу ДПЕМ ПрАТ "Атомсервіс" електричної енергії, параметри якості якої не відповідають визначеним державними стандартами - передбачити використання технічних засобів (апаратів, пристроїв), що відповідають вимогам ПУЕ.
3. Для комерційного обліку електричної енергії передбачити встановлення засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ), які відповідають вимогам Кодексу комерційного обліку електричної енергії (ККОЕЕ), Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких ЗВТ.
3. Забезпечення місць для опломбування встановлених на виконання технічних вимог засобів захисту, блокувань, захисної автоматики, контролю.
4. Забезпечення споживачем надання ЗВТ на проведення параметризації.
4. Для комерційного обліку електричної енергії передбачити встановлення засобів вимірювальної техніки (далі - ЗВТ), які відповідають вимогам Кодексу комерційного обліку електричної енергії (ККОЕЕ), Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких ЗВТ.
5. Проведення споживачем випробувань в необхідному обсязі електрообладнання, пристроїв захисту та автоматики, контрольно-вимірювальних приладів і сигналізації.
5. Забезпечення споживачем надання ЗВТ на проведення параметризації.

6. Проведення споживачем випробувань в необхідному обсязі електрообладнання, пристроїв захисту та автоматики, контрольно-вимірювальних приладів і сигналізації.

Про факт встановлення та приєднання (підключення) генеруючої установки у власних електричних мережах і виконання технічних вимог споживач письмово повідомляє ДПЕМ ПрАТ «Атомсервіс» шляхом направлення заяви про встановлення генеруючої установки, за формою Посилання на заяву

Порядок який має дотримуватись Активний споживач що встановлює генеруючу установку

Будівництво генеруючих установок споживачем, активним споживачем та третіми особами, які мають намір приєднатися до електричних мереж активного споживача, здійснюється з дотриманням чинного законодавства.

Повністю закінчені будівництвом електроустановки, їх черги чи пускові комплекси повинні бути прийняті в експлуатацію відповідно до вимог, зокрема Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 року № 461, та Правил введення в роботу технічно переоснащених або замінених складових частин об’єктів діючих електричних мереж напругою від 0,38 кВ до 110 (150) кВ, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 08 листопада 2011 року № 691, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29 листопада 2011 року за № 1370/20108. (п.4.1. ПТЕЕС).

Технічна експлуатація генеруючих установок споживачем, активним споживачем та третіми особами, генеруючі установки яких приєднані до електричних мереж активного споживача, здійснюється відповідно до правил, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі (п.4.12.1 КСР).

Технічні вимоги, яких має дотримуватися активний споживач, розміщені на сайті ДПЕМ ПРАТ «АТОМСЕРВІС».

Для приведення комерційного обліку електричної енергії відповідно до вимог Кодексу комерційного обліку, активний споживач повинен:

1. Забезпечити площадки комерційного обліку групи «а», до яких відносяться генеруючі установки, та/або електроустановки зберігання енергії, інтелектуальними лічильниками, що функціонують у складі автоматизованої системи, з гарантованим автоматичним щодобовим дистанційним зчитуванням інтервальних результатів вимірювання, формуванням та передачею до АКО валідованих погодинних фактичних даних комерційного обліку електричної енергії, відповідно до вимог ККО. (п.4.4.12 ККО).

2. Додатково до комерційного обліку спожитої з електричної мереж/відпущеної в електричну мережу електричної енергії забезпечити облік виробленої такою генеруючою установкою електричної енергії та відбору/відпуску електричної енергії установкою зберігання енергії відповідно до вимог кодексу комерційного обліку (п. 2.3.17 ПРРЕЕ та п. 5.7.2 ККОЕЕ).

3. У разі отримання індивідуальних технічних рекомендацій щодо улаштування вузла обліку та/або автоматизованої системи замовник або ППКО забезпечує:

3.1. Розроблення технічного завдання на автоматизовану систему вузла обліку затвердженого замовником згідно п.5.4.2 ККО;

3.2. Розроблення та погодження у ОСР технічного завдання на улаштування вузла обліку згідно п.5.4.3 ККО;

3.3 Розроблення та погодження у ОСР проектного рішення щодо улаштування вузлів обліку та/або автоматизованої системи згідно п. 5.4.9; та п. 5.4.10 ККО;

4. Звернення до ОСР з заявою про улаштування вузла обліку.

Для приєднання (підключення) генеруючої установки, після завершення процедури улаштування вузла обліку активний споживач забезпечує:

1. Виконання та дотримання технічних вимог передбачених п. 4.12.2 Кодексу системи розподілу (КСР) та розміщених на сайті ДПЕМ ПРАТ «АТОМСЕРВІС», а в частині організації комерційного обліку у відповідності до кодексу комерційного обліку (ККО);

2. Направлення до ОСР заяви про встановлення генеруючої установки споживачем, форма якої наведена в додатку 1 до цього Порядку, до заяви також додається однолінійна схема приєднання (підключення) генеруючої установки.

Після отримання заяви про встановлення генеруючої установки ОСР здійснює обстеження та перевірку на відповідність вимогам п.4.12.5 КСР.

За результатами обстеження генеруючої установки, ОСР надає активному споживачу:

1. Акт технічної перевірки;

2. Акт про опломбування встановлених технічних засобів захисту, блокувань, захисної автоматики, контролю та вузла/вузлів комерційного обліку;

3. Паспорт точки розподілу.

У разі відсутності у заяві всієї інформації, яка передбачена формою заяви про встановлення генеруючої установки, та/або подачі активним споживачем заяви щодо встановлення генеруючої установки потужністю, що не відповідає пункту 4.12.1 КСР, ОСР повертає споживачу або активному споживачу заяву про встановлення генеруючої установки у вказаний у цій заяві спосіб з описом виявлених зауважень.